3 rzeczy, które musisz wiedzieć o domach modułowych

Fixly

Na domy modułowe składają się gotowe elementy wyprodukowane w fabryce. Produkty transportowane są w konkretne miejsce, gdzie zostają złożone przez specjalistów z zakresu budownictwa – w ten innowacyjny sposób może powstać budynek mieszkalny. Co należy wiedzieć o domach modułowych? Podpowiada serwis Fixly.

Fixly to serwis od wszelkiego rodzaju usług, a w tym budowlanych i wykończeniowych. Można na nim szybko znaleźć fachowców, m.in. zajmujących się konstrukcjami modułowymi. Czym charakteryzuje się ta technologia? Oto 3, które warto wiedzieć.

Proces powstawania domów modułowych

Pierwszą kwestią, o której warto wiedzieć w zakresie domów modułowych, jest fakt, że są one tworzone w hali produkcyjnej. Obiekt może być gotowy w ciągu dwóch miesięcy, czyli znacznie krócej niż w przypadku budowy tradycyjnych domów. Domy modułowe mogą być tworzone z konstrukcji drewnianej bądź stalowej. Najpopularniejsze są jednak obiekty z keramzytu. W takim przypadku prefabrykowane są tylko ściany, które składa się na placu budowy.

Domy modułowe wyróżniają się one ciekawymi właściwościami i pod pewnymi względami mogą konkurować z obiektami, które tworzone są w tradycyjny sposób. Ich komponenty są produkowane w fabryce i przewożone na plac budowy – to właśnie tam w sprawny i szybki sposób są składane, tworząc budynek mieszkalny.

Czas budowy domów modułowych

Budowa domu modułowego pozwala oszczędzić czas. Osoby, które pragną, aby inwestycja związana z posiadaniem własnego domu nie była zbyt długa, powinny pomyśleć o takiej opcji. Proces budowy domów modułowych jest kilkukrotnie szybszy niż standardowych obiektów. Większość projektów powstaje z wykorzystaniem zaawansowanych technik komputerowych, co pozwala na dostosowanie poszczególnych elementów do estetycznych czy też konstrukcyjnych wymagań klienta.

Co więcej, osoby, które nie mają wystarczających środków finansowych i pragną skorzystać z kredytu hipotetycznego, nie muszą się przejmować. Wsparcie z banku jest tutaj udzielane na takich samych zasadach jak przy innych typach nieruchomości.

Zalety domów modułowych

Budowa domu modułowego to świetna propozycja dla osób, które wybierają sprawdzone i niezawodne rozwiązania. Do głównych zalet tej innowacyjnej metody budowlanej warto zaliczyć poniższe fakty:

poszczególne składniki modułowe poddaje się surowej kontroli technicznej,

obiekt objęty jest gwarancją, a wszelkie nieprawidłowości naprawione będą na koszt przedsiębiorstwa,

warunki pogodowe mają mniejszy wpływ na proces budowy,

nie jest w tym przypadku wymagany inspektor nadzoru budowlanego,

cechą charakterystyczną jest czystość prac, dlatego plac budowy nie wymaga intensywnego sprzątania po zakończeniu działań,

nie ma niebezpieczeństwa kradzieży sprzętu i materiałów budowlanych,

można zamówić obiekt całkowicie wykończony i gotowy do zamieszkania.

Kiedy warto kupić dom modułowy?

Dom modułowy warto kupić wtedy, gdy posiada się odpowiednią sumę pieniędzy i nie chce się trzymać środków finansowych zbyt długo na koncie, narażając się na spadek ich wartości. To także dobre rozwiązanie również wtedy, gdy z powodów osobistych trzeba szybko wyprowadzić się z dotychczasowego miejsca zamieszkania.

Dom modułowy to inwestycja w szybką budowę wymarzonych “czterech kątów”. W tej technologii najczęściej buduje się domy w krajach skandynawskich, Niemczech oraz Stanach Zjednoczonych. W Polsce technologia jest znana już od wielu lat i powoli staje się równie popularna. Choć z pozoru koszty budowy wydają się większe niż przy standardowej budowie jednorodzinnego domu, to w perspektywie czasu inwestycja jest o wiele bardziej opłacalna – zwłaszcza, gdy konstrukcja jest energooszczędna lub pasywna.

Potrzebujesz fachowca od budowy domu modułowego? Sprawdź na Fixly – https://fixly.pl/kategoria/budowa-domu-modulowego.

Add a Comment