Blachodachówka – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Dach to jeden z najważniejszych elementów każdego budynku. Co więcej, jeśli zostanie dobrze wykonany, posłuży wiele lat, a właściciel domu będzie mógł spać spokojnie bez obaw o zniszczenie swojego mienia. Wśród wielu materiałów używanych do pokrycia dachu, na szczególną uwagę zasługuje blachodachówka. Dlaczego warto się na nią zdecydować? 

Łatwy montaż blachodachówki

Sprawny montaż blachodachówki to między innymi efekt jej niskiej wagi. Aby ułatwić montaż dachu z blachodachówki, stosuje się trzy rodzaje blachodachówek: samonośną, modułową oraz w arkuszach. To udogodnienia, które umożliwiają bezproblemowe wciąganie elementów konstrukcyjnych na dach oraz późniejszy montaż.

Wygoda w transporcie oraz montażu to nie wszystko, ponieważ blachodachówka uchodzi za jedno z najekonomiczniejszych rozwiązań, jeśli chodzi o pokrycie dachów. Niewielki rozmiar elementów pozwala bowiem na bardzo precyzyjne określenie ilości potrzebnego materiału i ogranicza niepotrzebne odpady. Zwróć uwagę, jakie rozwiązania modułowe oferuje firma Dach Styl Handel i usługi Mariusz Sęk.

Trwałość pokrycia z blachodachówki

Modułowe rozwiązania w przypadku blachodachówki dają możliwość szczelnego pokrycia dachu dzięki dobrze do siebie przylegającym elementom. Kładziona blachodachówka w Rykach i ich okolicach cieszy się dużym zaufaniem jej użytkowników ze względu na wysoką odporność na czynniki zewnętrzne. Warstwa ochronna skutecznie izoluje budynek od wiatru, deszczu czy śniegu.

Estetyka dachów wykonanych z blachodachówki

Arkusze blachodachówki przypominają tradycyjne pokrycia dachowe. Charakterystyczne falowanie i żłobienia sprawiają, że blachodachówka jest bardzo ciekawym połączeniem sprawdzonej technologii z nowoczesnym wykorzystaniem materiałów. Klasyczne profile pozwalają pokryć dach, zachowując charakter starego budownictwa, natomiast śmielsze, nowe wzory świetnie komponują się z budownictwem nowoczesnym. Warto wspomnieć o możliwości wyboru koloru blachodachówki, który można dobrać do indywidualnych preferencji.

Add a Comment