Czarny dach – moda na wyraziste kolory

Czarny dach to eleganckie wykończenie domu niezależnie od stylu, w jakim został wybudowany. Idealnie sprawdzi się więc w architekturze nowoczesnej jak i klasycznej.

kolor-dachu

Kolor czarny, technicznie rzecz biorąc, nie jest kolorem, a tylko jego brakiem. Czerń posiada bogatą symbolikę, kojarzony jest z elegancją, luksusem, jest symbolem nowoczesności i szyku.

Czerń wykorzystywana jest wtedy, kiedy zależy nam na podkreśleniu autorytetu i powagi. Jest to również kolor bardzo uniwersalny, często wykorzystywany w modzie, architekturze i sztuce użytkowej.

Czarny dach – nowy trend panujący na rynku

Ciemne pokrycia dachowe są obecnie bardzo modne. Są doskonałą alternatywą dla dominujących kilka lat temu dachów w odcieniu czerwonym. Czarne dachówki w zestawieniu ich z jasną elewacją dają efekt niezwykle wysmakowanego oraz eleganckiego domu. Tak jak sukienka „mała czarna”, pasują niemalże zawsze i wszędzie, niezależnie od okoliczności. Czerń lubi i tradycyjną architekturę i nowoczesny design. Dlatego też czarne dachówki cieszą się popularnością, a inwestorzy coraz częściej wybierają ciemne dachy.

Kolor w architekturze wpływa nie tylko na wygląd budynku, choć jako jeden z najważniejszych czynników definiuje piękno budowli – praktycznie na równi z kształtem czy rodzajem materiału wykorzystanym do jego budowy.

One Comment

Add a Comment