Drewno KVH – parametry techniczne, obróbka, korzyści

Naturalne drewno konstrukcyjne, jakim jest KVH idealnie nadaje się do tworzenia więźby dachowej, wszelkiego rodzaju zadaszeń, a także budowy domów szkieletowych. KVH ma szerokie zastosowanie, doskonałe parametry techniczne, sprawdza się przy realizacji dowolnych projektów, które mają przetrwać lata.

Poznaj drewno KVH

KVH to drewno budowlane, które idealnie sprawdza się jako materiał konstrukcyjny. Produkowane jest z drewna iglastego w dwóch wariantach: KVH-Si (konstrukcje wizualne np. altany) oraz KVH-NSi (konstrukcje niewidoczne zakryte np. tynkiem czy innymi materiałami budowlanymi).

Drewno konstrukcyjne KVH możesz wykorzystać do:

  • konstrukcji ścian w budynkach szkieletowych,
  • konstrukcji stropów,
  • elementów konstrukcji więźby dachowej,
  • budowy tarasów, altan, garaży, pergoli i antresoli.

Parametry techniczne, które wpływają na wysoką jakość KVH

Od przynajmniej kilku lat drewno konstrukcyjne KVH cieszy się niesłabnącą popularnością. W ofercie Best Timber Polska proponowane jest ze świerków o gęsto ułożonych słojach i małych sękach. Dzięki poddaniu specjalnej obróbce zyskuje cechy pozwalające na wykorzystanie w procesie budowy domów szkieletowych oraz innych drewnianych konstrukcji. Belki KVH mogą mieć dowolną długość dostosowaną do aktualnego zapotrzebowania.

Co najważniejsze, KVH powstaje przy wykorzystaniu innowacyjnych technologii, jest łatwe w obróbce, dlatego w każdym aspekcie masz szansę dobrać materiał do swoich indywidualnych potrzeb. Ma wilgotność 15% (+/-3%). Potwierdzeniem wysokiej jakości oraz możliwości wykorzystania do prac konstrukcyjnych jest certyfikat CE.

Belki KVH w standardzie są dostępne w grubości od 40 do 160 mm, przy szerokości od 60 do 280 mm i długości od 5 do 16 m. Zazwyczaj jednak przygotowuje się desek o długości 13 metrów.

Jak wygląda proces obróbki drewna konstrukcyjnego KVH?

Aby spełnić rygorystyczne polskie i europejskie normy rekomendowane przez instytucje badawcze, elementy konstrukcyjne wykonywane są ze starannie wyselekcjonowanego drewna świerkowego poddawanego profesjonalnej obróbce termicznej oraz mechanicznej. Drewno jest suszone komorowo, co pozwala na wydobycie jego najlepszych cech, utrwalenie ich i zabezpieczenie przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych. Nadmiar wody w drewnie wpływa bardzo niekorzystnie na jego strukturę, która zaczyna pękać i odkształcać się. Wszystko to powoduje, że konstrukcja jest chwiejna, niestabilna. Osłabiona konstrukcja generuje wiele problemów m.in. pękanie tynku na ścianach i suficie. Generuje to dodatkowe wydatki związane z koniecznością przeprowadzenia prac remontowych, dlatego od razu warto zainwestować w wysokiej jakości, suche drewno, a konstrukcja domu będzie nienaganna.

Drewno KVH jest czterostronnie heblowane, co zwiększa jego wykorzystanie w pracach konstrukcyjnych, jak i wpływa na trwałość. Szkodniki nie atakują w aż tak dużym stopniu drewna, nie pojawia się na jego powierzchni grzyb ani pleśń. Można cieszyć się z idealnie wyglądającego, nie poddającego się negatywnym procesom drewna. Czego chcieć więcej?

Drewno, które już jest zaimpregnowane!

Największą korzyścią z zakupy drewna konstrukcyjnego KVH od Best Timber Polska jest wysoka jakość pozyskiwanego materiału. Dlaczego? Drewno jest już zaimpregnowane, dlatego możesz zaoszczędzić na środkach chemicznych, jednocześnie nie wpływając negatywnie na środowisko naturalne! Dzieje się tak, ponieważ poprzez suszenie komorowe drewno uzyskuje najwyższą ochronę przed szkodnikami, grzybami oraz pleśnią. Nie ma konieczności stosowania dodatkowych zabezpieczeń. Wysoka temperatura robi swoje. Ten naturalny proces pozwala zaoszczędzić pieniądze, a ekipa budowlana może korzystać z materiałów gwarantujących uzyskanie najlepszych efektów z możliwych przy realizacji prac konstrukcyjnych.

Budowa domu nigdy nie była tak prosta i szybka

Każdy, kto buduje dom lub inne konstrukcje chciałby uzyskać je bardzo szybko, najlepiej z dnia na dzień. To marzenie możesz spełnić wybierając do budowy domu drewno konstrukcyjne KVH. Best Timber Polska jest w stanie przygotować potrzebne elementy od 7 do 14 dni, nawet jeżeli potrzebujesz drewna ciętego na wymiar. Ich złożenie w jedną całość to kwestia kilku dni. W żadnej innej technologii nie uda się tak szybko zgromadzić materiałów, jak i złożyć ich na placu budowy.

Jakość, co do której nikt nie ma wątpliwości

Drewno konstrukcyjne KVH jest materiałem, na który warto stawiać. Spełnia wszystkie normy i surowe zasady, dlatego każdy konstruktor z czystym sumieniem może je zastosować i polecić swoim klientom. Materiał pozwala na stworzenie wyjątkowo trwałych konstrukcji, które są wytrzymałe na bardzo duże obciążenia. Do klientów trafiają belki cięte na wymiar, a ekipa budowlana musi jedynie złożyć określone elementy w jedną całość.

Drewno KVH z powodzeniem można wykorzystać do tworzenia wyjątkowych i trwałych konstrukcji, a ty i twoja rodzina zyskacie budynki, z których bez żadnych problemów można będzie korzystać przez lata.

Inwestycja w drewno KVH po prostu się opłaca! Sprawdź ofertę drewna na: https://besttimberpolska.pl/portfolio-item/drewno-kvh/

Add a Comment