Hydroizolacja dachu płaskiego — z jakich metod się korzysta?

dach plaski

Proces hydroizolacji płaskich dachów to niezwykle istotne z punktu widzenia użytkowników budynku zabezpieczenie. Dach narażony jest na zmienne warunki atmosferyczne, w tym również na opady deszczu i śniegu. Należy również uwzględnić fakt, iż w przeciwieństwie do dachów skośnych te płaskie muszą posiadać odpowiednie zabezpieczenia przed wodą, która ze względu na uwarunkowania techniczne nie będzie grawitacyjnie spływać. Jak zadbać o hydroizolację takiego dachu?

Materiały hydroizolacyjne — papa

Jednym z najczęściej stosowanych materiałów jest papa. Nie tylko opcja popularna i skuteczna, ale także przystępna cenowo. Należy jednak pamiętać o tym, by to rozwiązanie traktować jako tymczasowe i z czasem zainwestować w inne opcje. Papa jest materiałem wodoszczelnym, ale wraz z upływającymi latami i pod wpływem czynników zewnętrznych może popękać, a w znajdujące się w niej szczelinie przedostanie się woda. Nie będzie ona jednak odprowadzana na zewnątrz ani nie wyparuje, co z kolei przyczyni się do powstawania grzybów i pleśni. Hydroizolacja dachu płaskiego z papy jest zatem tańszą opcją, jednak wyłącznie na kilka sezonów.

Komu powierzyć zabezpieczenie dachu płaskiego?

W przypadku dachów płaskich warto zdecydować się na pomoc profesjonalistów i specjalistów, którzy tym fachem zajmują się zawodowo od lat i znają nowoczesne rozwiązania w tym zakresie. Świetnym pomysłem na nowoczesne, a także wytrzymałe, trwałe i odporne na wilgoć pokrycie budynków biznesowych i prywatnych domów jest biały dach. Tak naprawdę powstaje on z praktycznie każdego materiału, a istotnym jest jego wykończenie z pomocą specjalnie opracowanej powłoki, która zwiększa żywotność samego dachu oraz cechuje się dużym poziomem odporności na zmienne temperatury. Jest także świetnym sposobem na izolację, gdyż skutecznie chroni dach i budynek przed powstawaniem pleśni i grzybów. To inwestycja na lata, która jest jednocześnie bezpieczna dla użytkowników budynku i środowiska naturalnego.

Add a Comment