Jak doświetlić poddasze z płaskim dachem?

Poddasze z płaskim dachem jeszcze do niedawna doświetlano świetlikami. Obecnie na rynku pojawiły się rozwiązania pozwalające doświetlić poddasze bardziej efektywnie. Zatem, jak doświetlić poddasze i jakie rozwiązanie będzie najodpowiedniejsze?

Jak doświetlić poddasze

Jak doświetlić poddasze?

Doświetlenie poddasza pod płaskim dachem za pomocą okiem pionowych nie jest zawsze możliwe. Powodów może być wiele: położenie budynku, konstrukcja budynku, wielkość pomieszczeń. W takich przypadkach wykonanie otworu w dachu i montaż odpowiedniego produktu bywa jedynym skutecznym sposobem, aby wpuścić światło do wnętrz.

Pierwszym sposobem jest montaż świetlika, który zapewni odpowiednią ilość światła. Wadą takiego rozwiązania jest niestety fakt, że świetlików nie można otwierać i za ich pomocą wietrzyć pomieszczenia.

Innym sposobem doświetlenia poddasza jest montaż włazów dachowych, które można co prawda otwierać, ale sposób w jaki się to odbywa jest niepraktyczny – dostosowany jest bowiem do konkretnej funkcjonalności.

Najlepszym sposobem doświetlenia poddasza może być zastosowanie okien do dachów płaskich, które montuje się na specjalnej podstawie. Decyzja o montażu konkretnego typu okna musi uwzględniać kwestię dobrej izolacji oraz takiego położenia okna, które będzie zapewniać efektywny odpływ wody.

Kolejnym, ważnym punktem wyboru okna do dachów płaskich, jest dopasowanie konkretnego jego typu do potrzeb użytkowników. Warto przy tym zwrócić szczególną uwagę na możliwość sterowania dostępem światła i świeżego powietrza do pomieszczeń.

Add a Comment