Jak uszczelnić przeciekający taras?

Jak uszczelnić przeciekający taras?Przeciekający taras to utrapienie. Zazwyczaj przyczyną jest źle dobrany materiał, położony w niewłaściwych warunkach lub zniszczenie dotychczasowej warstwy izolacyjnej. Dzięki reakcji stropów powierzchnia betonowa ulega destrukcji. Kolejne pęknięcia powodują, że woda dostaje się pod płytki. Taras jest szczególnie narażony na różnice temperatur w okresie jesienno-zimowym.

Prawidłowe zabezpieczenie poszczególnych warstw tarasu jest uzależnione od doboru materiałów. Warstwa hydroizolacyjna powinna być przede wszystkim wytrzymała i odporna na szkodliwe warunki atmosferyczne, ale przy tym powinna być elastyczna, ponieważ beton ma właściwości przemieszczania się z upływem czasu i pod wpływem czynników zewnętrznych. Hydroizolacja wykonana za pośrednictwem polimocznika nakładanego natryskowo powinna spełnić wysokie wymagania i właściwie zabezpieczyć powierzchnię.

Sposoby uszczelnienia tarasu:

Przeciekający beton najczęściej daje się we znaki tym, którzy mają taras nad piwnicą lub garażem, ponieważ wtedy wyraźnie na konstrukcji zarysowuje się nieprzyjemna pleśń, wilgoć lub mało estetyczne zacieki. Dobrze dobrany materiał nie będzie powodował dodatkowych kosztów w przyszłości, tak więc nie warto oszczędzać na komponentach. Wśród fachowców istnieją dwa sposoby na wykonanie ponownej hydroizolacji.

Pierwszym sposobem jest tradycyjny rozbiór na czynniki pierwsze dotychczasowej konstrukcji. System podpłytkowy polega na usunięciu starych materiałów i umieszczeniu nowej warstwy hydroizolacyjnej. Z jednej strony sposób wydaje się korzystny, ponieważ pozwala na usunięcie wszelkich nieprawidłowości, z drugiej jest czasochłonny i kosztowny. Drugim sposobem jest system nawierzchniowy, nie wymaga usuwania starych materiałów. Na dotychczasową powierzchnię zostaje nałożona warstwa zabezpieczająca przed przeciekaniem. Masa i siatka ma wzmocnić układ i działa wodoodpornie.

Wybór sposobu na uszczelnienie przeciekającego tarasu jest uzależniona od fachowców oraz zniszczeń, które miały miejsce. Z pewnością najlepszą radą jest skorzystanie z konsultacji fachowców, zanim zdecydujemy się na położenie płytek na tarasie.

Zapraszany po więcej informacji: http://trwaleizolacje.pl/

Add a Comment