Jak w praktyce wygląda profesjonalne krycie dachu dachówką?

krycie dachu dachowka

Choć dachówka jest materiałem tradycyjnym, to nie traci swojego statusu eleganckiego wykończenia dachu. Posiada szereg właściwości dzięki którym jest ceniona przez domowników. Jak wygląda krycie dachu dachówką?

Krycie dachu dachówką – co warto wiedzieć na ten temat? Jak wybrać odpowiedni rodzaj dachówki?

Jeśli chodzi o krycie dachu dachówką w Poznaniu, niezmiernie istotny jest wybór materiału oraz dokładny jego montaż. Wśród rodzajów dachówek należy wyróżnić te ceramiczne oraz betonowe. Dachówki ceramiczne to klasyczny wyrób charakteryzujący się wysoką trwałością, ale przede wszystkim wyjątkową wartością estetyczną. O wiele lepiej znosi też warunki pogodowe, a także mniej zachodzi brudem czy porostami. Nowoczesne dachówki betonowe nie odbiegają od nich swoimi parametrami, dzięki pokryciu specjalną warstwą ochronną. Dlatego nowoczesne wyroby betonowe mogą mieć podobna żywotność i odporność na wilgoć czy mróz jak tradycyjne. Warto dokładnie rozważyć wybór pokrycia dachowego, gdyż jest to rozwiązanie na lata. 

Usługi blacharsko-dekarskie – na czym dokładnie polegają i kto je wykonuje?

Usługi blacharsko-dekarskie w Poznaniu to skomplikowane prace, wymagające znawstwa sztuki dekarskiej, materiałów, ale też dokładności i staranności. Od nich bowiem zależy szczelność dachu oraz ochrona domu przed czynnikami atmosferycznymi. Profesjonalne ekipy w tym się specjalizujące wykonują na zlecenie więźbę dachową, docieplenia i obróbki blacharskie. To ich usług należy oczywiście także krycie dachu dachówką, blachą trapezową czy papą lub innym wskazanym przez klienta materiałem. W zakres wielu zleceń wchodzi też montaż okien dachowych, podbitek dachowych czy orynnowania. Dekarze zajmują się również obróbką kominów i ogniomurów. Warto się z nimi skontaktować w przypadku poważnego uszkodzenia dachu spowodowanego wichurą czy w razie potrzeby przeprowadzenia renowacji lub remontu starego dachu. Na profesjonalnej, dokładnej, sprawdzonej i fachowej ekipie składającej się z blacharzy i dekarzy na pewno można polegać!

Add a Comment