Jak zaaranżować miejsce w ogrodzie na boisko piłkarskie?

pilka noznaPosiadając duży ogród czy inny teren z pewnością warto go przystosować również do potrzeb najmłodszych. Czasem właśnie w takich miejscach wykluwają się talenty, które mają miejsce do treningu. Co trzeba zrobić, by stworzyć takie boisko na mniejszą skalę? Mamy na to parę pomysłów i zapraszamy do zapoznania się z efektami naszej pracy.

Przygotowanie terenu

Wydaje się, że najważniejszym aspektem jest odpowiednie przygotowanie terenu. W przypadku dobrego wyrównania terenu można stworzyć świetne boisko. Oczywiście, wszystko jest uzależnione od tego, jakie duży ogród posiadasz i czy będzie Cię stać na to, by można było tam rozgrywać mecze, czy jednak będzie to miejsce, które stanie się okazją do zabaw z dziećmi i ewentualnie postrzelania na bramkę wraz z synem.

Wielu osobom wydaje się, że stworzenie takiego boiska należy do trudnych spraw, jednak najważniejsza jest determinacja, bo piłka nożna do najdroższych sportów nie należy. Przy budowie boiska musisz sobie zadać pytanie jak często będziesz na nim grać i ile czasu chcesz poświęcać na to, by pielęgnować murawę. Dobrym rozwiązaniem będzie zakup murawy piłkarskiej, dzięki której Twój trawnik będzie w pełni przystosowany do gry w piłkę nożną, a przede wszystkim jest utrzymanie stanie się łatwiejsze. Sam koszt 5 kg worka takiej trawy to około 100 zł, natomiast jest jeszcze jedno rozwiązanie, które jest coraz częściej stosowane, a jest to sztuczna nawierzchnia, która jest łatwiejsza w utrzymaniu, a przede wszystkim można na niej grać cały rok.

Do położenia sztucznej nawierzchni raczej polecamy zatrudnienie firmy zewnętrznej, która zajmie się tym od A do Z. W dzisiejszych czasach nie ma najmniejszego problemu, żeby znaleźć taką firmę w okolicy, gdyż coraz większa liczba boisk jest w nią wyposażana.

Zaplanuj miejsce na sprzęt

Na pewno ważnym aspektem boiska piłkarskiego jest jego wypełnienie liniami do gry i zakup odpowiedniego sprzętu do gry. Z całego serca polecamy Ci w tym przypadku produkty marki Decathlon, które charakteryzują się wysoką jakością, a przede wszystkim bardzo dobrymi cenami i zróżnicowaniem produktów. Jeżeli posiadasz duży plac, to z pewnością nie może zabraknąć na nim miejsca na bramki piłkarskie. Dzięki nim będziesz mógł rozgrywać mecze pomiędzy dwiema drużynami i nie ograniczysz się tylko do strzelania na jedną bramkę, aczkolwiek jeżeli masz mniejszy ogród, to jedna bramka również będzie świetnym rozwiązaniem. Przykładem bramki piłkarskiej, która powinna znaleźć się w każdym ogrodzie jest bramka do piłki nożnej SG 500. Została ona wykonana ze stali i aluminium, a jej największą zaletą jest wytrzymałość. Jest to bardzo stabilny produkt charakteryzujący się łatwością montażu i sprawdzi się na każdym rodzaju podłoża.

Coraz częściej można spotkać w ogrodach oświetlenie dobrej jakości i na pewno warto wziąć ten aspekt pod uwagę. Latem ciężko rozgrywać mecze, gdy temperatura jest bardzo wysoka, a na rynku można znaleźć reflektory umożliwiające taką grę również gdy zajdzie słońce i będzie to większa frajda dla dzieci, które nie zmęczą się tak szybko jak za dnia. Warto powiedzieć, że na dobrze oświetlonym boisku można również urządzać małe posiadówki i gdy dzieci pójdą już spać, to wraz z przyjaciółmi dobrze spędzić czas w taki sposób.

Mamy nadzieję, że nasze porady będą dla Ciebie praktyczne. Zaaranżowanie terenu na boisko piłkarskie i zakup sprzętu do niego przeznaczonego nie jest takie trudne jak by się to mogło wydawać i tak jak wspomnieliśmy, najważniejsza jest determinacja i chęci, których tym samym Ci życzymy.

Add a Comment