Jakie osłony balkonowe są najlepsze?

Lato jest miłym czasem, kiedy nasze balkony zamieniają się w magiczne ogrody. Zdobimy je pięknymi kwiatami, dzięki czemu cieszymy się pięknem kolorów, jakie daje natura.
Posiadanie balkonu daje też szereg możliwości. Wygodnie jest tu wywiesić pranie oraz odpocząć na leżaku. Czasami jednak tego typu działania są dość utrudnione, gdyż niektóre balkony nie zapewniają atmosfery intymności. Jeśli ich balustrady wykonane są z metalu lub też materiałów, które są prześwitujące, mamy szansę to, by w sposób konstruktywny poradzić sobie z takim problemem.

Jakie osłony balkonowe są najlepsze?

Osłony balkonowe, czynią cuda

Największym walorem osłon balkonowych jest to, że są one trwałe, odporne na wilgoć, a przede wszystkim – estetyczne. Potrafią uchronić nas przed wzrokiem niepożądanych osób, dać nam cień i izolować nas przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi takimi, jak – wiatr, deszcz, śnieg, czy też promieniowanie słoneczne.

Warto bowiem wiedzieć, że na rynku można znaleźć zarówno osłony całoroczne, które są skonstruowane z trwałych materiałów oraz takie, które służyć nam mogą sezon lub dwa. Do tego są one wykonane w różnej technologii, wymiarze, wzornictwie.

Na rynku znaleźć można gotowe produkty oraz te, które zostaną wykonane pod nasze potrzeby. Różnią się one rozpiętością cenową od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Spotkać je można zarówno w sklepach sieciowych jako towar sezonowy, sklepach z artykułami ogrodniczymi i budowlanymi oraz u sprzedawców, którzy profesjonalnie zajmują się sprzedażą tego rodzaju artykułów.

W krainie pięknych balkonów

Atrakcyjny balkon jest nie tylko wizytówką mieszkania lecz również miejscem, gdzie w sezonie letnim spędza się dużo czasu.

Przyjemnie w ładnym otoczeniu zjeść obiad, napić się kawy, czy też poczytać książkę.

Słońce posiada dużo cennej witaminy D3 i pozytywnie wpływa na nastrój. Nadmiar jego jednak może być niestety szkodliwy, zatem warto pomyśleć o zastosowaniu osłon balkonowych.

Ten najnowocześniejsze potrafią cieszyć oko różnego rodzaju kolorystyką. W zależności od naszych gustów mogą być one jednolite lub też różnokolorowe. Niektóre mogą być przy tym plecione, siatkowate lub też imitować koronkę dzięki swojemu misternemu wykonaniu.

Swoją przygodę z posiadaniem osłony dobrze jest zacząć od zmierzenia balkonu. Tu należy wziąć do ręki miarkę i obliczyć długość balustrady. Ta czynność powinna zostać wykonana poziomo. Dobrze jest przy tym zmierzyć zarówno górę, jak też dół balkonu, jako, że nie mamy pewności, czy wykonawca balkonu posiadał do tego rzetelną rękę.

Po takich działaniach zmierzmy też interesującą nas szerokość, czyli pion powierzchni. Tu mamy takie możliwości, jak pozostanie przy koncepcji wykonawców balkonu, jak też zawężenie lub poszerzenie „horyzontu”.

Wszystko jest możliwe z dobrą osłoną

Kiedy znamy już wymiary mamy dwie drogi do dojścia do sukcesu. Jedna to poszukanie gotowego produktu, druga zaś – zamówienie artykułu pod nasze potrzeby.

Z całą pewnością gotowa osłona będzie tańsza, szybko dostępna oraz od ręki widzimy efekt.

Osłona na zamówienie da nam jednak atut w postaci niepowtarzalności i idealnego dopasowania. Nie będziemy przy tym niemile zaskoczeni tym, że po zamocowaniu osłony okaże się, że jest ona zbyt luźna, zwisa, czy też się marszczy. Tu atutem jest precyzja oraz indywidualne podejście.

Zanim jednak zdecydujemy się na dany wariant oceńmy sami, jakiego efektu oczekujemy. Tu trzeba zwrócić uwagę na projekt budynku, wnętrze balkonu, meble balkonowe oraz nasz gust. Wiążącą kwestią będzie tu: technologia, projekt oraz kolorystyka.

Jeśli mieszkamy w nowoczesnym budynku i posiadamy nowoczesne meble – warto iść za ciosem i poszukać osłony w tym właśnie stylu.

Przy meblach ratanowych fajnie będą współgrać ratanowe osłony. Dobrze jest tu wziąć pod uwagę również interesujący nas kolor.

Drewno przyjemnie współgra z drewnianymi osłonami, wiklinowymi, czy też wykonanymi ze słomy w sielskim stylu. Są to produkty stworzone z naturalnych surowców, sprawiające wrażenie przytulności. Ładnie osłaniają przy tym przed deszczem. Niestety, nie są zbyt trwałe, choć można je przed wilgocią zabezpieczyć impregnatem. Znakomicie sprawdzają się za to w miejscach zadaszonych. Warto wziąć je pod uwagę, jeśli lubimy swojski klimat ponieważ ich cena nie jest zbyt wysoka.

Jakie osłony balkonowe są najlepsze?

Postęp technologiczny na balkonach

Nie wszyscy zapewne wiedzą, jak różnorodne technologie są wykorzystywane przy produkcji osłon. Tu spotkać można produkty wykonane z tworzywa sztucznego, które są wyposażone w filtry przeciwsłoneczne, impregnaty chroniące osłonę przed wilgocią, a także środki grzybobójcze. Doskonale sprawdzają się zwłaszcza u osób posiadających małe dzieci. Łatwo się je czyści i są przy tym odporne na wahania temperatur.

Kiedy nie warto oszczędzać?

Niekiedy osłony balkonowe potrafią stanowić prawdziwe dzieło sztuki. Dzieje się tak wtedy, kiedy projekt jest przyjemny dla oka, zaś efekt ten utrzymuje się przez kilka lat pomimo tak trudnych warunków atmosferycznych, jak śnieg, deszcz, czy też słońce.

Zazwyczaj jednak za takim luksusem podąża wysoka cena. Czasami jednak warto zainwestować w taki efekt, jeśli nie planujemy przeprowadzki. Na rzeczy dobrej jakości moda nie przechodzi nigdy. Zawsze przy tym mamy gwarancję jakości.

Tajemnica sukcesu osłon balkonowych tkwi w łatwości ich zastosowania. Z całą pewnością potrafią dać nam komfort korzystania z balkonu za niewielkie pieniądze. Mamy przy tym olbrzymi wybór tego typu artykułów pod względem estetyki i trwałości. Przykładowe osłony możemy znaleźć tutaj http://ogrodolandia.pl/oslony-balkonowe. Osłony balkonowe zrewolucjonizowały rynek budowlany dając szansę mieszkaniom, których balkony pozostawiają wiele do życzenia.

2 komentarze

Add a Comment