Małe pomieszczenie na poddaszu domu – jak dobrać oczyszczacz powietrza?

czyste powietrzeMałe pomieszczenia z dużym oknem i skosami jak ma to miejsce w przypadku pokojów na poddaszu także wymaga oczyszczania powietrza z zawartych w nim zanieczyszczeń. Oczyszczacz powietrza do niewielkich przestrzeni także musi być bogato wyposażony, aby być skuteczny. Kupując swój pierwszy oczyszczacz do własnego mieszkania , czy domu warto pamiętać o kilku najważniejszych kwestiach. Jakich?

O czym pamiętać kupując oczyszczacz powietrza do pomieszczenia na poddaszu?

Oczyszczacz powietrza to zaawansowane urządzenie, które wykorzystuje nowoczesne technologie, aby skutecznie filtrować powietrze. Popularność tego typu urządzeń w Polsce jest bardzo duża i ciągle rośnie, z tego też względu w branży pojawia się coraz więcej producentów i modeli. Oczyszczacze powietrza możemy spotkać nawet w większych supermarketach, czy sklepach z elektroniką. Szukając najlepszych rozwiązań do mieszkań, czy domów, ale również takich, spełniających się w trudnych pomieszczeniach, warto wybierać profesjonalne sklepy i sprawdzone modele.

O czym pamiętać kupując oczyszczacz powietrza?

  • Po pierwsze o odpowiednim dopasowaniu- oczyszczacz powietrza powinien być dopasowany do konkretnego pomieszczenia, a w zasadzie do jego powierzchni, im większa powierzchnia tym większa powinna być także powierzchnia oczyszczania urządzenia a także jego wydajność.

  • Po drugie zwróć uwagę na wnętrze oczyszczacza- urządzenie, które ma zapewnić najwyższy stopień filtracji powinno być odpowiednio wyposażone. W co? W konkretne filtry odpowiadające za usuwanie szkodliwych zanieczyszczeń. Oczyszczacze powietrza wyposażone w filtr wstępny, węglowy i HEPA będą maksymalnie skuteczne, dobrym przykładem jest Sharp KC-A60EUW oczyszczacz powietrza z nawilżaczem.

  • Po trzecie funkcjonalność- na rynku znajdziemy różnego rodzaju urządzenia do filtracji i sterylizacji powietrza, jedne będą bardziej podstawowe inne będą wykorzystywać zaawansowane technologie jak jonizacja powietrza. Popularnymi urządzeniami są także te łączące w sobie funkcje oczyszczania i nawilżania powietrza, jak np. Sharp KC-A60EUW oczyszczacz powietrza.

  • Po czwarte cicha praca- oczyszczacz powietrza powinien pracować cicho, a nawet bardzo cicho, dzięki temu umieścimy go nie tylko w salonie, ale także w pomieszczeniach, w których będziemy spać, jak sypialnia, również ta na poddaszu, czy pokój dziecięcy. To ważna kwestia wpływająca na wygodę użytkowania.

Jaka marka zasługuje na uznanie?

Jedną z najpopularniejszych marek urządzeń do sterylizacji powietrza jest japoński Sharp, który podbija rynek urządzeń do filtracji powietrza. Sharp charakteryzuje się bezpieczeństwem, jakością, nowoczesnością i wysoką funkcjonalnością. Dla osób, dla których wygląd jest równie ważny co skuteczność. Oczyszczacze powietrza marki Sharp będą jednymi z najodpowiedniejszych. Dodatkowo na uznanie zasługuje także bardzo duży wybór modeli, dzięki czemu z łatwością dopasujemy urządzenie do wymagań i naszych możliwości. Warto sprawdzić ofertę w najlepszych sklepach online.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Add a Comment