Wymiana pokrycia dachowego – jak przebiega?

pokrycia dachowe

Wymiana pokrycia dachową jest skomplikowaną, aczkolwiek dla specjalistów w tej dziedzinie, czyli dekarzy, prostą czynnością, do której potrzeba odpowiednich materiałów, wiedzy, ale przede wszystkim czasu i dogodnych warunków pogodowych, aby całościowe prace mogły skończyć się sukcesem. Jak przebiega wymiana takiego pokrycia dachowego?

Kiedy jest potrzebna wymiana pokrycia dachowego?

Uszkodzony dach domu oznacza szereg negatywnych konsekwencji dla użytkowników budynku. Przede wszystkim domownicy szczególnie narażeni są na całkowite zawilgocenie konstrukcji, przez co zmniejsza się jej poziom izolacyjny, a także zmniejsza się jej wytrzymałość. Wymiana, którą może zaoferować firma Szczepanbud jest także niezbędna w przypadku uszkodzenia pokrywy dachowej na przykład w wyniku niekorzystnych warunków pogodowych, ale także mechanicznego uszkodzenia dachu, do czego, przypadkowo, potrafi często dochodzić.

Jak przebiega renowacja dachów

Renowacja dachów jest możliwa za pomocą różnych rodzajów materiałów, co związane jest również z indywidualną konstrukcją dachów. W firmie Szczepanbud odnawia się pokrycia dachowe za pomocą dachówek ceramicznych, betonowych, blachodachów, czy też gontami bitumicznymi. Z kolei dachy płaskie można odnowić za pomocą papy dachowej lub też zastosować nowoczesne rozwiązanie w postacie folii w płynie, która pokrywa dach nieprzepuszczającą, odporną warstwą ochronną.

Należy przede wszystkim pamiętać, że renowacja dachów polega nie tylko na ogólnych, pełno kompleksowych pracach, ale także na naprawie mniejszych uszkodzeń, lub renowacji fragmentów dachu, więc nie ma większego problemu w sytuacji, jeżeli tylko część dachu jest wyłączona z użytku.

Korzyści z wymiany pokrycia dachowego

Naprawiony dach to przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa dla domowników, gdyż całe mieszkanie i wszystkie piętra nie są narażone na negatywne konsekwencje w wyniku złego ocieplenia budynku lub nieszczelnego dachu, a umówmy się, ostatnią potrzebą każdego domownika jest sięganie po wiadro na deszczówkę, która spływałaby do naszego mieszkania.

Ponadto renowacja naszej konstrukcji dachowej powoduje, że dach jest szczelny, trwały i wytrzymały, dzięki czemu może posłużyć nam na kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat, dzięki czemu o strukturę naszego domu nie będziemy musieli się martwić ani my, ani ewentualni, przyszli spadkobiercy.

Add a Comment